Вчора в місті працювала Мобільна амбулаторія

В Голопристанському районі відповідно з плановою діяльністю довгострокового проекту “Зниження рівня захворюваності ВІЛ/СНІД, гепатиту і туберкульозу, надання медичної , психологічної та соціальної підтримки СІН , ОСБ, ЧСЧ, безхатченкам, представникам ромської національності та клієнтам ЗПТ” 06 червня на території міста Гола Пристань працювала Мобільна амбулаторія ОБФ “Мангуст” ( медичний працівник та психолог Елена Никоненко).

Повідомляє сайт ГОЛА ПРИСТАНЬ СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Голопристанської районної державної адміністрації.

Традиційно розпочали роботу з клієнтами районного відділу з питань пробації ( заступник начальника Оксана Кравчук) за результатами якого було виявлено дві молоді особи позитивними до гепатиту С. Далі, як завжди, організували доступ до експрес – тестування на гепатит С та ВІЛ для споживачів інєкційних наркотиків. (соціальний працівник Світлана Михолат та волонтер Ольга Охманюк).

Ось такі результати швидкого тесту серед 26 осіб: виявлена 1 особа позитивна до ВІЛ та 8 осіб позитивними до гепатиту С. З кожним і кожною проведені інідивідуальні консультації, мотиваційні бесіди щодо подальшого лікування та свідомого ставлення до свого здоров’я.

Щомісячно нами проводяться такі тестування і спрстерігається збільшення інфікованих осіб. Але далі: для підтвердження позитивного діагнозк на гепатит С – подальший аналіз платний і більшість цих клієнтів не будє звертатися за медичною допомогою, адже, навіть, забезпеченим людям таке лікування не по силі. Викликає тривогу також і те, що усі інфіковані – це молодь від 23 років – квітучий репродуктивний вік, для багатьох він уже став руйнівним.

Сьогодні також обговорювали важливість запровадження в районі замісної терапії для СІН, яка б змогла частково зменшити ризик інфікування. Все це сумно, все це тривожно, все це рано, чи пізно приведе до страшної катастрофи,епідемічного характеру ( за прогнозами кожен третій українець через 5 років може стати потенційним ВІЛ – інфікованим).

Прийшла пора подумати кожному про власну поведінку, про власне життя, зробити вибір на користь ЗДОРОВ’Я. Серед учасників заходу поширені інформаційні буклети та інші профілактичні матеріали.

Джерело: ГОЛА ПРИСТАНЬ СЬОГОДНІ